Tunned huvi elektriautonduse vastu?

Kui palju kilomeetreid saab elektriauto akuga läbida?

Aku tööiga on väga pikk. Kogemused riikidest, kus elektriautod on laialdaselt kasutusel, sealhulgas ka taksodena, näitavad, et isegi 200 000 või 300 000 kilomeetri läbimisel säilib akude algssest mahutavusest 75 kuni 90 protsenti, sõltuvalt pruugitud tehnoloogiast.

Kuidas on lugu elektrimootorite hooldamisega?

Kuna elektrimootori põhiline, ja tegelikult ainus liikuv osa on rootor, on ka hooldusvajadus sisepõlemismootoriga võrreldes minimaalne. Pole tarvis vahetada ei mootoriõli ega kütuse- või õhufiltrit.

Kas elektriautot saab vihmas laadida?

Jah, seda võib laadida, kartmata elektrilööki või auto kahjustamist. Nii autol kui ka laadijal on nendeks juhtumiteks mitmel tasemel kaitsemeetmed. Mootor käivitub üksnes siis, kui laadimiskaabel on eemaldatud.

Kas laadimiskaabel tuleb ühendada lahti kohe pärast seda, kui aku täis saab?

Ei, auto lõpetab automaatselt ise laadimise, kui aku on täitunud.

Kas elektriautod pole avarii puhul ohtlikud?

Sarnaselt tavaautodele läbivad ka elektriautod kokkupõrkekaitsed heade tulemustega. Avarii korral ei tekita akud plahvatusohtu, samuti saavad elektriautod hakkama ilma siduri ja käigukasti- või mootoriõlita, mis on tavaliselt avarii korral tulekahju põhjuseks.

 

Kui Sul on küsimusi, saad meile mugavalt kirjutada kasutades Chatbox´i, saata e-mail info@skoda.ee või helistada 6808 222