Škoda Vision IV

Eksklusiivne pilguheit: Kontseptauto ŠKODA VISION iV saab uue, innovatiivse interjöörikontseptsiooni

 

›  Uus, mitmete tasandite ja pealtnäha otsekui õhus hõljuva ekraaniga interjöörikontseptsioon

›  Armatuurlaua ja keskkonsooli uudne korraldus

›  ŠKODA VISION iV ühendab praktilise igapäevase kasutamisväärtuse funktsionaalse ergonoomikaga

›  Elektriajamiga kontseptauto maailma-esmaesitlus toimub Genfi autonäitusel

ŠKODA VISION iV interjööri visand võimaldab heita pilgu ŠKODA esimese elektriajamiga moodulplatvormil (MEB) põhineva elektrisõiduki üllatavatele lahendustele. Armatuurlaua ja keskkonsooli uuenduslik ja kasutajasõbralik korraldus loob uue lähenemisviisi. Samuti leiab interjöörist pealtnäha õhus hõljuva ekraani ja uue disaini saanud kahe kodaraga rooli.

Elektriajamiga kontseptauto VISION iV pakub võimalust heita pilk esimese Volkswageni kontserni elektriajamiga moodulplatvormil põhineva Škoda interjööri. Tavapärane kesktunnel selles puudub ning ŠKODA disainerid kasutasidki uue elektriajamiga moodulplatvormi võimalusi ruumika ja uuendusliku interjööri loomiseks. Näiteks tegid nad ümber armatuurlaua ja keskkonsooli paigutuse. Juhi ja eesmise kaasreisija istme vahel pakub VISION iV ohtralt ruumi madalaima tasandi panipaikadele, selle kohal asub juhile ja kaasreisijale eriti hästi kättesaadav keskkonsool. Konsoolile saab panna kaks mobilltelefoni, mida seal induktiivselt laetakse ning mida võib juhtmevabalt integreerida teabe- ja meelelahutus- ning operatsioonisüsteemi.

Armatuurlaud koosneb kahest tasandist, mille jooned ja ehisõmblused on saanud inspiratsiooni sõiduki esiosast. Suur eraldiseisev ekraan näib hõljuvat keskel armatuurlaua kohal, selle esiservas on eend puutetundlikku ekraani kasutava käe toetamiseks. Ka rool on uue disainiga, sellel on nüüd kaks kodarat ja eraldi suurte tähtedega kiri „ŠKODA“ harjumuspärase ŠKODA logo asemel.

VISION iV-ga astub ŠKODA järjekordse sammu elektriautonduse poole. Järgmise nelja aasta jooksul investeerib Tšehhi autotootja umbes kaks miljardit eurot alternatiivsetesse ajamisüsteemidesse ja uutesse mobiilsusteenustesse. 2022. aasta lõpuks on mark toonud välja kümme elektrimudelit.

Kontseptauto ŠKODA VISION iV maailma-esmaesitlus leiab aset Genfi autonäitusel 5. kuni 17. märtsini.