ŠKODA KAMIQ: esimene pilk interjööri

 

 Margi uus interjöörikontseptsioon jätkub ka ŠKODA KAMIQis

›   Eraldiseisev ja hästi nähtav ekraan

›   Elegantsed mikrokiudkangast istmekatted ja uued kristallimotiividega pinnad

Veidi enne uue ŠKODA KAMIQi maailma-esmaesitlusust märtsikuisel Genfi autonäitusel demonstreerib ŠKODA esimest korda oma uut linnamaasturit seestpoolt. KAMIQ interjööris on muljetavaldaval kombel ühendatud ühelt poolt ergonoomika ja emotsioonid ning teiselt poolt ŠKODAle tavapärane ruumikus. KAMIQ on pikkade traditsioonidega Tšehhi autotootja teine mudel, kus võeti kasutusele uus interjöörikontseptsioon.

ŠKODA KAMIQi sisemus on välja peetud uue interjöörikontseptsiooni vaimus, mida esmalt tutvustati kontseptsõidukil VISION RS. Eraldiseisev ekraan asub kõrgel juhi vaateväljas ning seda ümbritsev joon meenutab mootorikapoti kontuure, kuid samuti pakub puutekraani kasutamisel käele ergonoomilist tuge. Üks uue KAMIQ digitaalseid tippsaavutusi on lisavarustusena saadaolev 10,25-tollise diagonaaliga digitaalne näidikuplokk, mis kuulub omas segmendis suuremate hulka. Uue disainiga näidikupaneeliil jätkub sujuvalt auto välimuse emotsiooneäratav disainikeel. Külgmised tuulutusavad ulatuvad ustesse ja avardavad niigi ruumikat KAMIQi visuaalselt veelgi.

Uus pinnamuster, soojad värvitoonid ja meeleoluvalgustus

Hoolikalt viimistletud ornamentidega näidikupaneelil ja esiuste paneelidel on kvaliteetne pehme pinnakate. Selle uus kristallimotiividega struktuur põhineb ainulaadsel tekstuuril, mis tulevikus hakkab iseloomustama kogu ŠKODA disaini. Meeleoluvalgustus pakub vaskset, punast või valget valgust ning aitab samuti meeldivat õhkkonda luua. Värvid rõhutavad visuaalselt interjöörikujunduses kasutatud toone ning moodustavad huvitava kontrasti istmekatete ehisõmblustega. Soovi korral võib istmetele tellida elegantsest mikrokiudkangast Suedia valmistatud katted. Täiendav mugavuse jaoks on samuti saadaval soojendus esiklaasile, tagaistmetele ja roolile.

Palju ruumi tänu pikale teljevahele

Põikmootoriga moodulplatvormile (MQB) ehitatud ŠKODA KAMIQ pakub täpselt nii avarat siseruumi nagu ŠKODAlt oodatakse. Tänu 2651-millimeetrisele teljevahele ulatub tagaistujate põlveruum tervelt 73 millimeetrini. Pakiruumi maht on 400 liitrit ning kasvab 1395 liitrini, kui tagaistmete seljatoed alla klappida.

ŠKODA KAMIQi maailma-esmaesitlus leiab aset Genfi autonäitusel, mis toimub 5. kuni 17. märtsini 2019.