JAANUARI MÜÜDUIM AUTOMARK OLI ŠKODA JA MÜÜDUIM SUV OLI ŠKODA KODIAQ

 

› Jaanuaris registreeriti 309 uut ŠKODA`t, nendest 83 olid Kodiaq`d! 
› ŠKODA väiksem linnamaastur Karoq ei jäänud palju alla, neid registreeriti 50 autot. 

Palju on räägitud elektriautode tulemisest ja diisli kadumisest. Kogu autotööstus liigub elektri suunal ja see on fakt, aga samapalju on ka fakt, et tänane ja ka lähituleviku Eesti infrastruktuuri võimekus elektriautode laadimisvajaduste katmiseks on ebapiisav. 

Diiselauto kindlat kohta eestlaste eelistustes kinnitab statistika. Jaanuaris 83st registreeritud Kodiaq`st üle 60%olid diiselmootoriga! 

Diiselmootori osakaal kõigist müüdud sõiduautodest on viimasel kahel aastal püsinud 25% juures. Samas näiteks keskklassi diiselmootoriga SUV müüdi 2017. a. 1496, 2018. a. 1991 autot. Kasv 33 %

Kogu diislitemaatika negatiivne foon baseerub vanade EU3, EU4 diiselmootorite saastenumbritel. Võttes arvesse ka Eesti autopargi vanust, mis on keskmiselt 15. a. siis on see foon ka mõistetav. Samas on jäetud tähelepanuta autotootjate tänaste pingutuste tulemused, mille põhjal saab kinnitada, et tänapäevane Euro 6 nõutele vastav diiselmootor ei saasta rohkem, kui uus samaväärne bensiinimootor. Uute diiselmootorite CO2 näitajad on paremad ja NOx näitajatad pea samaväärsed kui bensiinimootoritel, sarnased on ka tahmaosakeste näitajad. 

Samas räägivad kasutaja seisukohalt olulised nüansid, kuni 20% väiksem kütusekulu ja suurem väändemoment endiselt diiselmootori kasuks. 

Tarbijad, kelle jaoks on oluline igakuine rahaline sääst, kasutusmugavus ja turvaline möödumiskiirendus maanteel eelistavad endiselt diiselmootorit, mida kinnitavad ka müüginumbrid. 

Kodiaq`i valik Eesti laos laieneb iga nädal ja auto saad kiirelt kätte. 
Leia oma https://kampaania.skoda.ee/#Kodiaq