E10 kütus

Bensiin 95 hakkab kandma nime 95E10 ja seda ei või tankida kõik autod. 
E10 kütust on lubatud kasutada järgmistel Škoda sõidukitel: 

1. Octavia HB ja Combi: kõik bensiinimootoriga mudelitel, välja arvatud 1.8T RS (132 kW) mudelitel (AUQ mootor) 
2. Fabia HB, Sedan ja Combi: kõikidel bensiinimootoriga mudelitel, välja arvatud 2.0 l (85 kW) mudelitel (AZL mootor) 
3. Superb: kõikidel bensiinimootoriga mudelitel, välja arvatud 2.8 l 30V V6 (142 kW) mudelitel(AMX mootor) 
4. Felicia: E10 on lubatud kasutada bensiinimootoriga mudelitel, tingimusel, et rõngastihend (O-ring) kütuse rõhuregulaatoris on 1,3- liitristel (40 kW ja 50 kW) mootoritel asendatud E10 kasutamiseks sobiliku tihendiga. 
5. Roomster: kõikidel bensiinimootoriga sõidukitel 
6. Yeti kõikidel bensiinimootoriga sõidukitel 
7. Rapid ja Rapid Spaceback: kõikidel bensiinimootoriga sõidukitel 
8. Kodiaq: kõikidel bensiinimootoriga sõidukitel 

E10 kütust ei sobi kasutada sõidukitel, mille sõiduki omaniku käsiraamatus on määratud kasutada ainult kütust 98. 

Üle Euroopa on eesmärgiks saavutada õhu kvaliteedi tase, mis ei suurendaks negatiivset mõju ja ohtu inimeste tervisele ja keskkonnale. Selleks on kehtestatud mootorikütustele kvaliteedi nõuded, milles määratakse muuhulgas mootoribensiinis sisalduva biokütuse osakaal. Biokütustel on oluline osa kliima kaitsmisel, sest võrreldes tavapäraste kütustega tekitavad praegu kasutatavad biokütused vähem kasvuhoonegaase. Biokütuste kasutamiseks vajalikud toormaterjalid on ajapikku taastuvad ja nii panustatakse naftavarude säästmisele. 

Seni on tanklates pakutud etanoolisisalduseta mootoribensiini ja kuni 5% etanoolisisaldusega pliivaba mootoribensiini. Õhu kvaliteedi nõuete täitmiseks tuleb tanklatel hakata pakkuma lisaks tavapärasele ka suurema biokütuse osakaaluga mootoribensiini, mida teatakse kui E10 ehk kuni 10% etanoolisisaldusega pliivaba mootoribensiini. E10 mootoribensiini tankuril peab olema kindlasti vastav märgistus. 

E10 mootoribensiini võib kasutada piiranguteta sõidukitel, mis sellise mootorikütuse kasutamiseks on kavandatud. Kõikidele uutele sõidukitele on E10 mootoribensiin sobilik. Teistel sõidukitel E10 kasutamise sobivuse kontrollimiseks on AMTEL (Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit) koostanud kodulehelt leitava tabeli. 

Pane tähele: 
• Kui sõiduk ei ole ette nähtud tarbimaks E10 mootoribensiini, siis tuleb tankida tavapärast E5 mootoribensiini, mida kütusemüüjad ka edaspidi tanklates pakuvad. 
• Sõidukeid, mis ei ole ettenähtud kasutamiseks E10 mootoribensiiniga, võib juba ühekordsel E10 mootoribensiiniga tankimisel pöördumatult kahjustada. 
• Kui sõiduki tootja on sõidukis kasutatavale mootorikütusele määranud nii oktaanarvu kui seadnud etanooli sisalduse piiri, siis tuleb mootorikütust tankides järgida mõlemat näitajat.