ŠKODA SUPERB on sel aastal Carbuyer reitingu järgi Mercedese ja BMW järel kõige mugavam auto! 
 

Enamus auto ajakirjade pealkirju sisaldab sõnu “kiire”, “jõudlus”, “sport”. Mugavatest ja “rahulikest” autodest keegi väga midagi ei räägi. Mis siis kui soovid autot, mis pigem rahustab kui erutab? Mõned autotootjad on siiski tabanud, et kõik inimesed ei soovi välgukiirusel punktist A punkti B lennata. Nad pakuvad autosid, mis keskenduvad mugavusele ega lase end sportlikkusest kõrvale juhtida. Ära arva, et mugav sõit tähendab suutmatust korralikult kurvi võtta. Kuigi mugavad autod ei paku otseselt võidusõidu elamust, on tänapäeval raske leida autot, mis ei oleks kurvides stabiilne. Sa ei pea asju äärmuseni viima, et autosõitu nautida.

Tõeliselt mugav sõit ei pea tähendama limusiini. On palju taskukohaseid väiksemaid autosid, kus saad end pika sõidu ajal mugavalt ja stressivabalt tunda. Kahtlemata on see omadus eeliseks kui pardal on väiksemaid sõitjaid, keda rahulik ja mugav liikumine magama suigutab.

10 kõige mugavamat autot Carbuyer andmetel:

 

1. Mercedes E-Klass sedaan

Autoostja hinnang 4.5 tärni 5st

E-Klassi Mercedest on läbi aegade kiidetud heade sõiduomaduste tõttu, mis käivad käsi-käes ülivõrdes ehituskvaliteedi ja interjööriga, muutes sedaani tähelepanuväärselt mugavaks. Ta on alati olnud BMW 5. seeria “teine viiul”, kuid viimane versioon pakub nauditavat sõitu, mis vastab tema esmaklassilisele sõidumugavusele.

 

        2. Citroën C3 luukpära

Autoostja hinnang 4 tärni 5st

Sel ajal kui rivaalid panevad esikohale mugavuse asemel sportlikkuse, lootes saada noorte ja entusiastlike juhtide tähelepanu, teeb Citroën C3 hoopis vastupidist. Ta on spetsiaalselt loodud just mugavama ja sujuvama sõidu jaoks. See väljendub ka disainis, mis ei ürita välja näha agressiivne või sportlik.

 

3. Jaguar XF sedaan

Autoostja hinnang 4,1 tärni 5st

Nagu enamus autosid selles klassis, on ka Jaguar XF mitmekülgne sedaan. Ta pakub suurt valikut bensiini- ja diiselmootoreid, luksuslikku interjööri ja sõidukogemust, mis tasakaalustab ülimat mugavust sportliku karakteriga, mille poolest Jaguar tuntud on. Hästi rafineeritud kiirusega pakkudes mugavat sõitu neljale (heal juhul ka viiele) reisijale. Avar ja vaikne interjöör koos nõtke vedrustusega teeb temast hea kaaslase pikamaa sõiduks.

 

4. ŠKODA Superb luukpära

Autoostja hinnang 4,3 tärni 5st

Multitalent Škoda Superb on mitmete autoportaalide lemmik, sest ta ei valmista üheski vallas pettumust. Ta on jõudnud siia nimistusse, sest pakub ruumikat salongi, mis on võrdväärne kaks hinnaklassi kõrgema auto omaga. Samuti toetavaid istmeid ja sõidumugavust, mis on omane rohkem luksusautole kui tavalisele mahukale pereautole.

Palju erinevaid mootoreid, mille hulgast valida, võimaldab sul muuta oma Superb nii spartalikuks või luksuslikuks kui ise soovid. Olenemata varustuse tasemest, võid kindel olla, et Superb on oma nime väärt.

Broneeri proovisõit

Tutvu mudeliga lähemalt

 

5. Volvo S90

Autoostja hinnang 4,3 tärni 5st

Väljakujunenud normidest värskendavalt kõrvale kaldudes pole Volvo S90 salongis sportlikkusele viitavaid detaile. See on algusest peale disainitud rahustavaks ja pingevabaks autoks, mis toimetab reisijad kohale värske ja rõõmsana. Tema ruumika ja minimalistliku interjööri toob kõige paremini esile hele nahksisu.

 

6. Mercedes S-klass sedaan

Autoostja hinnang 4,5 tärni 5st

Mercedes S-Klass on ilmselt maailma parim luksus sedaan. Ta on läbi aegade olnud reisijate mugavuse seisukohast esirinnas. Ta on alati olnud auto, milles on mugav sõita. Seda ülesannet lihtsustab tänapäeva uusim autonoomne sõidutehnoloogia. Tagaistmel sõitjad saavad konkurentsitult rohkem pea- ja jalaruumi ning ülimugavad nahast istmed. Esiistmel istujad saavad sarnase luksusliku kohtlemise osaliseks täisdigitaalse armatuurlaua vahendusel, mis koosneb püstisest meelelahutus ekraanist ja digitaalsest ekraanist koos liitreaalsuse satelliit-navigatsiooni võimalusega.

 

7. BMW 5. seeria sedaan

Autoostja hinnang 4,6 tärni 5st

Kui soovid autot, mis oleks mugav nii kiirteel kui tänavakiirustel ning väga hästi kohanev ka kõrvalteedel siis selles on BMW 5. seeria sedaan saavutanud täiusliku tasakaalu. Vali väiksemad rattad ja tõenäoliselt avaldab sulle eriti muljet 5. seeria nõtke sõit, mis on mugav, kuid samas hästi juhitav. Selle avar interjöör on hubane, hästi kujundatud ja täis kaasaegset tehnoloogiat. Samal ajal kui tagaistmetel on reisijatele palju ruumi jäetud.

 

8. Range Rover linnamaastur

Autoostja hinnang 4,1 tärni 5st

Mis puutub võistluslikumasse sõidustiili siis maailmakuulus Range Rover kasutab siinkohal füüsikat ilmselgelt enda kasuks. Tema mahukas raam ja märkimisväärne kõrgus tähendavad, et vedrustussüsteem ei pea olema kompaktsesse ruumi kokku surutud, mistõttu ei pidanud disainerid tegema kompromisse ebatasase maastikuga toimetuleku osas. Samuti pole nad sõitmise kvaliteedis nurki lõiganud, mis on olnud Range Roveri voorus juba aastaid.

 

9. Lexus UX linnamaastur

Autoostja hinnang 3,9 tärni 5st

Lexus UX-il on radikaalselt erinev välimus, mistõttu enamik lähimaid rivaale näevad võrreldes temaga konservatiivsemad välja. Vaatamata luksuslikule olemusele, jagab UX enamust oma sisust Toyota C-HR-iga, mis pole üldse halb. Kuigi Toyota on suunatud sportlikumale sõidule, peab Lexus kindlalt silmas mugavust, pakkudes värskendavat alternatiivi teistele sportlikele linnamaasturitele, nagu näiteks BMW X2 ja Audi Q2.

 

10. Rolls Royce Ghost sedaan

Autoostja hinnang 4 tärni 5st

See oli peaaegu vältimatu, et maailma kõige luksuslikum auto peaks sellesse nimekirja ilmuma, kuid oleme ta viimasele kohale pannud, sest peaaegu iga teise auto, mis siin nimistus on mainitud, saaksite osta ühe Ghosti hinnaga. See on siiski soodsam kui allahinnatud  Rolls-Royce Phantom, kuid jagab suurt osa viimase külluslikkusest. Samal ajal kui Ghost baseerub BMW 7. seeria komponentidel on selle auto olemus hoopis omapärane. Sisekujunduses on kasutatud villa, pehmet nahka ja puitu, ilma, et nad näeksid seal sobimatud välja nagu paljudel luksusautodel tihtipeale juhtub.