ŠKODA Tallinn esindusse on jõudnud esimene partii Škoda täiselektrilisi linnamaastureid ENYAQ iV, mille trumbid keskkonna olulise säästmise kõrval on ühe laadimisega 537 kilomeetrine sõiduulatus, pereauto avarus, 585 liitrine pagasiruum, moodne disain ja soodne hind.   

 

  

ENYAQ on Škoda autotööstuse jätkusuutliku tulevikustrateegia kõige värskem lipulaev. Huvi tema vastu on olnud ootamatult suur nii Euroopas kui Eestis hoolimata sellest, et ametlikult esitleti ENYAQ-i alles mullu septembris ja tema tootmine algas Tšehhis Mlada Boleslavi tehases alles eelmise aasta lõpus. Näiteks kui Keskkonnainvesteeringute Keskus avas mullu 15. detsembril elektriliste sõidukite ostutoetuse taotlusvooru, mille maht sai täis vähem kui poole tunniga, siis oli kõige nõutum mudel ülekaalukalt just Škoda ENYAQ. 114 uuest elektrisõidukist, mille ostmiseks eraisikud või ettevõtted riigilt toetust saavad, on koguni 30 ENYAQ-id.

Škoda maaletooja Auto 100 turundusjuht Kristiina Tambaum: „Ootamatult suure huvi katalüsaatoriks on Škoda aus ja ambitsioonikas eesmärk teha ENYAQ-iga korralik arenguhüpe kogu autotööstuses ja tõestada maailmale, et täiselektriline auto saab olla suur, avar, elegantse disainiga ja sõita ühe laadimisega üle pooletuhande kilomeetri. Kõige olulisem magnet selle auto juures on aga ENYAQ-i hind, mis näitab, et elektriauto võib maksta sama palju, kui samaväärne uus keskklassi sõiduk. ENYAQ on uus murranguline maamärk, mille abil julgeme prognoosida, et 2025. aastal moodustavad elektriautod ja pistikuhübriidid veerandi kogu Škoda müügist.”

ENYAQ-i nimi tuleb iiri nimest “Enya”, mis tähendab “elu allikas”. Enya ise pärineb gaelikeelsest sõnast “Eithne”, mis tähendab “essents”, “hing” või “põhimõte”. Need erinevad tähendused sümboliseerivad Škoda sisenemist uude elektromobiilsuse ajastusse ning tähistavad uut algust ettevõtte 125-aastases ajaloos.

Tambaum: “Jätkusuutlikkus on osa Škoda ettevõtte uuest strateegiast. Pole võimalik olla osa omavahel vastastikku ühendatud maailmast ilma vastutuseta keskkonna ja tulevaste põlvkondade ees. Just seepärast tahab Škoda luua sõidukeid, mis on mitte ainult turvalised, praktilised ja mugavad, vaid ka keskkonnasõbralikud. Arendustöödega püüame minimeerida kütusekulu ja heitmekogust, kasutades uusimaid tehnoloogiad.”

Keskkonnasõbralikkuse taotlemisel ei ole murranguline mitte üksnes ENYAQ-i täiselektrilisus, vaid kogu selle sisekujundus on moodsa elukeskkonna peegeldus, kus on kasutatud n.ö teise ringi tooraineid ning jätkusuutlikult toodetud materjale. Näiteks on istmekatted valmistatud villast ja ümbertöödeldud plastpudelitest. ENYAQ pidurdab peamiselt elektrimootoriga tänu millele ei kulu piduriklotsid ning mistõttu paisatakse õhku vähem tolmuosakesi ja linnaruumi õhk on puhtam.

ENYAQ on esimene seeria-Škoda, mis baseerub Volkswageni grupi spetsiaalselt elektriautode jaoks loodud moodulplatvormil MEB. See võimaldab muuta uued elektriautod reisijate ja pagasi jaoks avaramaks ja ruumikamaks, sest enam ei ole vaja sisepõlemismootorit ega ajamit koos kardaanitunneli või tankimis- ja heitgaasiseadmega. Seetõttu muutub teljevahe laiemaks ning väiksed elektrimootorid paiknevad otse telgedel.

ENYAQ on saadaval kolme eri akupakiga ja sõiduraadiusega 355-537 km. Baasvarustusega tagaveoline 109 kW (148 hj) maastur maksab 34 990 eurot. Škoda elektrimaasturite valikus on ka jõuline Sportline versioon, mille kuumakse algab alates 440 €. Sportline mudelit iseloomustab madalam sportveermik ja silmatorkavad musta värvi detailid, mis toovad auto sportlikku välimust ning interjööri veelgi esile. Edaspidi tulevad valikusse ka Coupé, RS ja nelikveolised sõsarad. Liisinguintress 7 aastase liisingperioodi juures saab täiselektrilistel mudelitel olema 1,49%. Autol on garantii 5 aastat või 100 000 km. Hooldus iga 2 aasta järel, olenemata läbisõidust. ŠKODA ENYAQ iV on esindustes saadaval ja proovisõitudeks valmis alates 19.aprillist.

Škoda ENYAQ iV tehnilised andmed:

  • Täiselektriline linnamaastur sõiduulatusega kuni 537 kilomeetrit
  • 11 kW kodulaadijaga saab aku öö jooksul täis laadida, milleks kulub kuni 7 tundi ja 30 minutit.
  • Pakiruumis on pereautole omaselt avarust 585 liitrit.
  • Pidurdusenergia taaskasutus. Kui vajutad piduripedaali, salvestatakse pidurdusenergia akusse ja kasutatakse seda järgmisel kiirendusel. 
  • Tulvil nutikat tehnoloogiat, mis teevad sõidukogemuse mugavamaks ja turvalisemaks.
  • 6 erinevat interjöörivalikut. Puhtast stiilist kuni luksusliku viimistluseni.
  • Kuna ENYAQ-il ei ole tagaistmete ees kardaani tunnelkonsooli, on tagaistme keskmisel reisijal ohtralt jalaruumi.
  • Enyaqi pöörderaadius on 9,3 meetrit, mis on sama väike kui Škoda Citigol.
  • Liitreaalsusega esiklaasinäidik kuvab juhile navigatsioonijuhised esiklaasile

 

ŠKODA Tallinn esinduses ootavad sind 2 ENYAQ iV mudelit.

ENYAQ iV 60 - Võimsusega 132/180 Aku mahutuvus 62kWh sõiduulatus kuni 413 km

ENYAQ iV 80 - Võimsusega 150/204 Aku mahutuvus 82kWh sõiduulatus kuni 537 km

REGISTREERU PROOVISÕIDULE