Kas sinu auto on sügis-talveks valmis? Osa II.

Sügis ja talv, temperatuuride kõikumine, kõrge õhuniiskus - peagi lumi, must jää ja soolatud teed. Sellised tingimused võivad oodata sinu autot juba paari nädala pärast.


ŠKODA TALLINNA hooldusmeeskond on pannud kokku väikese meelespea, et aidata Sinul ja Sinu neljarattalisel sõbral sügishooaeg muretult vastu võtta. 

Talverehvid

 

Korralikud talverehvid on vajalikud ohutuks liiklemiseks. Suverehvid on soovitatav vahetada talverehvide vastu, kui välistemperatuur langeb alla +7 ° C. Oluline on jälgida rehvimustri sügavust, mis ei tohiks olla vähem kui 4mm. Kontrollige rehvide seisukorda, sh. varurattal iga hooaja alguses!


Pidurisüsteem

 

​Pidursüsteemi korrasolekut ei näita ainult hea pidurdusvõime. Et tagada kogu süsteemi effektiivne toimimine on soovituslik mõõta pidurite tõhususust ametlikus Škoda esinduses. Kui näiteks pidurivedeliku keemistemperatuur on madalam kui lubatud, siis mõjutab see oluliselt pidurite tõhusust. See võib kujutada endast tõsist ohtu, eriti talvel mägedes sõites.


Jahutussüsteem
 

​Jahutusvedelikud tagavad mootorile õige soojusreziimi, kaitstes seda nii ülekuumenemise kui külmumise eest. Jahutusvedelikke tuleb nende vananemise, eelkõige just korrosioonikaitse omaduste kadumise tõttu vahetada regulaarselt!


Aku

 

​Talvel on aku suurema koormuse all. Külma ilmaga käivitades on kasutada ainult osa aku mahust ja väsinud aku võib külmuda ainult mõne miinuskraadiga. Seetõttu soovitame kontrollida aku korrasolekut ŠKODA ametlikus teeninduses enne kui ilmad külmaks lähevad.


Kas soovid, et meie hooldustiim kontrolliks su auto üle?