Kas sinu auto on sügis-talveks valmis? Osa I.

Sügis ja talv, temperatuuride kõikumine, kõrge õhuniiskus - peagi lumi, must jää ja soolatud teed. Sellised tingimused võivad oodata sinu autot juba paari nädala pärast.

ŠKODA TALLINNA hooldusmeeskond on pannud kokku väikese meelespea, et aidata Sinul ja Sinu neljarattalisel sõbral sügishooaeg muretult vastu võtta. 

Salongi tekstiilmattide vahetamine kummimattide vastu.

Kummimatid aitavad sügistalvisel perioodil hoida autos puhtust ning ei lase niiskusel tungida auto salongi põhja. Ühtlasi on neile kogunenud mustust/vett lihtne eemaldada. Vihmase ilmaga kanname sisse rohkem pori ja liiva, mida tekstiilist on palju raskem kätte saada.

Tutvu sooduspakkumistega: http://www.skoda.ee/varuosad/eripakkumised/matid/

Kojameeste vahetus. 

Vihmaste ilmade tulekuga on oluline üle kontrollida oma kojameeste seisukord. Kui sa pole kindel, kas su kojamehed vajavad vahetust, siis ära muretse – meie kontrollime Sinu kojamehed iga hoolduse ajal üle. 
Kui aga tead, et oleks aeg vahetada, tutvu sooduspakkumisega: http://www.skoda.ee/varuosad/eripakkumised/kojamehed/

Klaasipesuvedeliku vahetus külmakindla vedeliku vastu.

Klaasipuhastite tähtsus on sageli alahinnatud. Aga teie turvalisus sõltub sellest, kui hästi te näete ja kui hea on nähtavus.Me kõik teame, kuivõrd ootamatult saabuvad esimesed külmakraadid. Tasub olla ettenägelik ning vahetada oma klaasipesuvedelik välja veel enne kui termomeeter miinuskraadideni langeb. 


Autopesu ja vahatamine. 

Vihmaste ilmadega kipume auto pesu edasi lükkama. Kuid kas see on ka õige tegutsemine? 

Sügis-talviti on meie regioonis suur õhuniiskus, sestap soovitaks enne hooaja algust teostada autole korralik sisepuhastus. 

Unustada ei tohiks ka klaaside puhastamist seestpoolt. Puhtale klaasile tekib vähem udu ning seeläbi suureneb sõiduohutus, saab kiiremini sõitma asuda ja olla keskkonnasäästlikum. Soovitame teostada ka autole pigieemalduse ning vahatamise, et kaitsta auto värvi talviste olude eest (soolatud teed).

*Kui kiire elutempo lubab, siis auto parimaks hoolduseks tasuks meeles pidada sellist seaduspära – üks paagitäis kütust = üks autopesu. 


Pidurisüsteemi kontroll.

Sõiduteed on sügiseti kaetud kas märgade lehtedega või esimese musta jääga, mis mõlemal juhul võib olla väga libe ning pikendada oluliselt pidurdusteekonda. 

Pidursüsteemi korrasolekut ei näita ainult hea pidurdusvõime. Et tagada kogu süsteemi effektiivne toimimine on soovituslik mõõta pidurite tõhususust ametlikus Škoda esinduses. Kui näiteks pidurivedeliku keemistemperatuur on madalam kui lubatud, siis mõjutab see oluliselt pidurite tõhusust. See võib kujutada endast tõsist ohtu.