ŠKODA ENYAQ iV sai Red Doti auhinna väljapaistva tootedisaini eest

  • Akutoitega ENYAQ iV avaldas žüriile muljet väljendusrikka ja jõulise disainikeelega
  • Lisavarustuses Crystal Face radiaatorivõrel loob ainulaadse väljanägemise
  • ŠKODA esimene elektriline linnamaastur võitis ŠKODA 16. Red Doti auhinna

ENYAQ iV jättis oma Red Doti esmaesinemisel tugeva mulje, võites maineka Red Doti väljapaistva tootedisaini eest. Elektriline linnamaastur teenis rahvusvahelise spetsialistide žürii heakskiidu oma väljendusrikka ja jõulise disainikeelega. ENYAQ iV jätkas seega ŠKODA AUTO katkematut edulugu, mis on tänaseks võitnud 16 ihaldatud Red Doti auhinda.

ENYAQ iV julge disainifilosoofia väljendub tasakaalustatud proportsioonides, voolavates joontes ja iseloomulikus esivõres. Oma esimesele elektrilisele linnamaasturile pakub ŠKODA soovi korral ka Crystal Face’i, mis koosneb 131 radiaatorivõrel paiknevast valgusdioodist ja annab sõiduki esiosale muinasjutulise väljanägemise. Crystal Face koos animeeritud saabumis- ja lahkumisfunktsiooniga loob aga täiesti ainulaadse efekti. Elektrilise linnamaasturi kütkestavale välimusele annavad viimase lihvi jooksvate tulede funktsiooniga tagumised suunatuled.

ENYAQ iV paneb paika ka uued arusaamad interjööri osas, teenides plusspunkte oma erakordselt avara siseruumiga. Pakutav ruum on võrreldav KODIAQiga, ehkki elektrisõiduk on lühem kui kompaktne OCTAVIA. Tavapäraseid varustustasemeid asendavad maitsekalt sisustatud eluruumide stiili peegeldavad disainikontseptsioonid. Näiteks disainikontseptsioon Loft on loodud moodsate perekorterite ainetel, Lodge’i iseloomustab eriti jätkusuutlike materjalide kasutamine ning Lounge ühendab elegantsi ja eksklusiivsuse. Ühenduvuse vallas pakub linnamaastur 13-tollist teabe- ja meelelahutuskeskuse ekraani ning liitreaalsusega esiklaasinäidikut, samuti MyŠKODA mobiilirakenduse vahendusel toimivat kaugjuhtimisega parkimist. WLTP-tsüklis saavutatava 537-kilomeetrise sõiduulatusega saavad ENYAQ iV juhid kasutada argisõitudeks sobiva sõiduulatuse hüvesid ilma kohalikke heitmeid tekitamata.

50 spetsialisti hindasid ligi 60 riigist pärit tooteid

Red Doti auhind on üks tuntumaid disainikonkursse maailmas ning seda loetakse kvaliteetse tootedisaini võrdkujuks. Rahvusvaheline žürii koosneb sõltumatutest erialaajakirjanikest, disaineritest ja disainiõppejõududest. Tänavusel, 66. Red Doti konkursil oli spetsialistidele katsetamiseks, arutamiseks ja hindamiseks esitatud umbes 7800 toodet umbes 60 riigist. Žürii pööras erilist tähelepanu sellistele kriteeriumidele nagu innovatiivsus, formaalne kvaliteet, funktsionaalsus, vastupidavus ja ökoloogiline jätkusuutlikkus.

ENYAQ iV teenitud auhinnaga sai ŠKODA 16. korda ihaldatud punase kvaliteedimärgi tootedisaini eest. ŠKODA võitis Red Doti auhinna 2019. aastal lisaks ka eduka brändikommunikatsiooni eest kaubamärkide kategoorias.