Elektriautode Maratoni võitis Škoda ENYAQ Coupe RS iV


28. augustil kell 9.00 startis 15 meeskonda Rahvusooper Estonia eest üle-eestilisele elektriautode suursõidule marsruudil Tallinn–Pärnu–Tartu–Tallinn.
Keskkonnasäästliku mõtteviisi ja innovatsiooni propageerimise kõrval mälestati tänavuse üritusega kahekordset olümpiapronksi ja Electric Marathon Tallinn – Monte Carlo elektriautode ralli endist peakorraldajat ja endist Monaco Vürstiriigi aukonsulit Jüri Tamme.


Tallinna, kui järgmise aasta Euroopa rohelise pealinna jaoks on linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul oluline toetada elektriautode võidusõitu, sest see propageerib keskkonnasõbralikke liikumisviise. „Tallinnast algava võistlusega oleme terve Eestiga eeskujuks teistele riikidele, et ka elektriautodega saab võidusõitu korraldada. Just nii nagu võistluse algataja Jüri Tamm oli paljudele eeskujuks ja esindas Eesti riiki,“ ütles Kõlvart.

Elektriautode maraton on ainulaadne spordivõistlus Euroopa avalikel teedel, kus võistlustel osalevad meeskonnad peavad järgima liikluseeskirju ning sõitma välja täpselt sama aja kohtuniku autoga. Kui tavaliselt võisteldakse autorallidel kiiruse, siis elektriautode rallil täpsuse peale. Null-auto sõidab võimalikult kiiresti, kuid liikluseeskirju järgides aja ette. Seda aega võistlejatele teada ei anta. Meeskond, kes sõidab null-auto ajale lähima aja, võidab võistluse. Ekipaaž, kes jõuab kohale varem, saab topelt miinuseid, sest tõenäoliselt ületas ta kiirust. Kes tuleb hiljem, saab ka miinuseid.

Tänavu startisid üle-eestilisele maratonile elektriautoks ümberehitatud Pobeda, kahekordne Tallinn – Monte Carlo ralli võitja Toomas Arike Teslal, Volvo C40 (Info-Auto), Kia EV6 (Viking Motors), Audi e-tron GT (Reval Auto Esindused), Mercedes EQS (Veho), Škoda Enyaq Coupe iV RS (ŠKODA Tallinn), Volkswagen ID.5 (Moller Auto), Hyundai IONIQ5 ja Cupra Born (Topauto), Seres 3 (Nordauto), Hyundai IONIQ5 (Alexela meeskond), Peugeot 2008 Electric (Auto Forte), Renault Megane E-Tech ja Polestar (City Motors).

Škoda ENYAQ Coupe RS iV kaotas null-autole 00:04:41 minutit, teisele kohale tuli Tesla Model S, kes kaotas 00:04:49 minutit.

Suur aitäh Autojaam.ee tiimile, kes tõi Škoda võiduka lõpuni!